Kaj narediti, če se znajdemo v finančnih težavah?

Kaj narediti, če se znajdemo v finančnih težavah?

Splošne teme 0 Komentar

Vsak od nas se lahko kdaj znajde v finančnih težavah. Vedno obstaja rešitev, da gremo čez to. Predstavljamo vam nekaj korakov, ki vam bodo pomagali, da se spopadete z njimi.

  1. Identificiranje razloga za finančne težave

Vedno je v ozadju finančnih težav nekaj drugega, kar jih je povzročilo. Pomembno je, da razlog ali več le-teh prepoznamo, saj se bomo tako lažje spopadli s situacijo. Najpogostejši razlogi so: brezposelnost, nepričakovana nesreča ali bolezen, selitev na svoje, rojstvo prvega otroka, ločitev, upokojitev in zasvojenost.

  1. Načrt za mesečno porabo denarja

Ugotoviti je potrebno, kolikšno vsoto denarja še lahko zapravite na mesec, da bi se finančnim težavam izognili. Organizirajte se tako, da boste denar porabili za stvari, ki jih res nujno potrebujete. Pred tem je dobro narediti evidenco preteklih odhodkov, da vidite, na račun česa odteka največ denarja in kje se da privarčevati.

  1. Postavitev prioritet

Odločiti se morate, kaj vam je res pomembno in za kaj si res želite zapraviti denar. Stvari in storitve, ki niso tako nujne, spustite iz seznama stroškov.

  1. Z majhnimi koraki do cilja

Finančne težave rešimo tako, da povečamo prihodke, zmanjšamo odhodke ali pa kar oboje. Če želite doseči postavljene cilje, bo treba spremeniti določene življenjske navade. Da bo prehod iz cone udobja lažji, lahko začnete z majhnimi koraki.

  1. Premislite, na kakšne načine lahko izboljšate situacijo

Vprašajte se, kaj resnično potrebujete in kaj vas bo pripeljalo bližje vašemu cilju. »Lahko živim brez tega? Lahko namesto tega kupim nekaj cenejšega? Imam kakšne dragocenosti, ki jih lahko prodam in s tem nekaj zaslužim? Lahko poprimem za kakšno dodatno delo?«

  1. Oblikovanje načrta

Ko preučite vse možnosti, kako si lahko izboljšate stanje, iz tega oblikujte načrt za obdobje nekaj mesecev naprej.

  1. Kako blizu cilju sem?

Po tem, ko ste oblikovali načrt, se ga ne pozabite držati. Sproti se vprašajte, kako uspešni ste pri doseganju cilja. »Ali načrt deluje? Je viden napredek?« Če ne, bo načrt treba izboljšati. Naredite realen načrt, drugače ne bo deloval. Tudi, če vam gre dobro, lahko vedno dobite ideje za dodatne izboljšave situacije.

  1. Preprečite nastanek finančnih težav v prihodnosti

V življenju je tako, da lahko vsak trenutek pride do nepričakovanih izdatkov, sploh ob pomembnejših življenjskih prelomnicah / dogodkih. Pogosto pregledujte svoje finančno stanje, bodite fleksibilni in poskrbite za to, da boste imeli na strani vedno prihranke za nepredvidljive situacije.

 

Vir: mymoneycoach.ca

Author

Back to Top